Kablosuz Ağ Çözümleri

Kablosuz Ağ Çözümleri

Noktadan noktaya ve noktadan çok noktaya kablosuz iletişim; çözümlerimizle herhangi bir karasal bağlantıya ihtiyac duymadan, güvenli bir şekilde iki bina arasında veya birden çok bina arasında genişband data, internet, ses ve görüntü iletilmesini sağlıyoruz.

Kablosuz geniş alan ağları; birden çok kablosuz erişim cihazının bir araya gelerek yarattıkları kapsama alanına "Mesh Network" adı verilmektedir. Bu erişim şekli daha çok geniş yüzölçümüne sahip alanlarda kablosuz erişim için kullanılmaktadır. "Mesh Network" yapısında her cihaz kendi kapsama alanı içerisinde bir hot-spot(erişim noktası) yaratırken aynı zamanda diğer cihazlarla da veri alışverişi yapabilmektedir. 

Kablosuz yerel alan ağları; WLAN çözümlerimizle müşterilerimizin, kurumlarındaki ortak çalışma alanlarında internet ve intranet sistemlerini kablosuz olarak kullanmalarını sağlıyoruz. Bu yapının en büyük avantajı, çalışanların bilgiye bağımsız olarak, sürekli erişebilmeleri ve bu sayede daha verimli çalışabilmeleridir. 

Kullanıcılar kurulan WLAN altyapısıyla dizüstü bilgisayarlarını yada mobil erişim cihazlarını kullanarak kurum içerisinde istedikleri tüm alanlarda kablosuz çalışma ortamı yaratabiliyorlar. 

Kablosuz erişimin, kablolu erişim ile aynı güvenlik seviyesinde kullanılmasının sağlanması ve bu network'e güvenli girilebilmesi için, merkezi kullanıcı sorgulama ve doğrulama sistemi ile WLAN kullanımı entegre ediliyor. Bu sayede, sadece yetkisi olan kullanıcılar sisteme dahil oluyorlar.

Kablosuz Ağ Kullanım Alanları ve Faydaları : 

Çalışanları genelde hareketli olan şirketlerde, gerekli bilgiye, bilginin gerektiği yerden erişebilme imkanı vererek verimliliği arttırır.

Kablosuz erişim sayesinde, toplantılar sırasında toplantı odasındaki tüm yöneticilerin şirket datalarına ulaşması, yöneticiler arasında dosya transferi ya da sunumlar yapılabilmesi imkanı sağlanır.

Tarihi ve eski binalarda, yapıda hiçbir şekilde değişiklik yapılmamasının gerektiği durumlarda kablolama yapılmadan, yani binanın orijinal dokusuna zarar verilmeden, sistem kurma imkanı sunar.

Kablo döşemenin fiziksel zorluklarla karşılaşıldığı depolar, üretim alanları gibi yerleri kısa sürede networke bağlama imkanı verir.

İşi gereği, sık ofis değiştiren şirketler için, her taşındığı yerde tekrar network altyapısı kurmadan çalışma olanağı sağlar.

Üniversitelerin kampüsleri genelinde, öğretim görevlilerinin ve öğrencilerin mobil olarak üniversite networküne dahil olup istenilen bilgilere ulaşmasını sağlar.

Hastanelerde doktorların mobil olarak hastalarla ilgili bilgilere anında ve hastaların yanından ayrılmadan ulaşma gereksinimlerini karşılayarak hasta takibini kolaylaştırır.

Kablosuz erişim, evin estetiğini bozmadan evin her yerinden İnternet erişimine imkan verir.

Otel müşterilerine, otelin her yerinden İnternet erişimi sağlayarak, otelin hizmet kalitesini artırır.

Kablosuz Ağ Ürünleri