Ip Santral Hizmeti


 LOKAL-FİZİKSEL IP SANTRAL (INHOUSE IP PBX)
ip santral, analog santrallerin yerini alan yeni nesil santral sistemidir ip santral (pbx) dünyanın neresinden olursa olsun Ip ağın'da ip santral'de olan tüm dahilileriniz santralinize bağlanarak ofis içindeymiş gibi ücretsiz görüşebilir, santral üzerinden arama yapabilir ve gelen çağrıları cevaplayabilirler. Bu özelliği nedeniyle Ip PBX, çok şubeli ya da uzak ofisli firmaların kendi aralarlarındaki telefon görüşmesi maliyetini sıfırlamakta ve tek santral üzerinden birden fazla lokasyonunuzun santral ihtiyacını karşılamanızı sağlamaktadır. Ayrıca tek ofisteki birden fazla firmanın tek santrali kullanım olanağı sağlamaktadır.

Eski nesil analog santrallerde genişleme sorunu vardır. İç ve dış hat sayısı sınırlıdır, bu sayılar arttırmak istendiğinde maliyet ortaya çıkmakta, bir noktadan sonra genişleme limitlerinin sonuna gelinmekte ve yeni bir santral ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Ip PBX yeni nesil Ip santral sisteminde genişleme sorunu ortadan kalkmaktadır. Sınırsız dahili hesap tanımlanabilmekte, sabit numara taşıma hizmetiyle STH operatörlerine taşınan tek numara üzerinden herhangi bir donanıma ihtiyaç olmadan sınırsız çağrı alınabilmektedir.

 

Lokal - Fiziksel ip Santral Nedir ?

 

ip sanral 

 

Lokal - fiziksel ip Santral,ip santral sisteminin müşteri lokasyonuna fiziksel olarak kurulmuş şeklidir. Lokal- fiziksel Ip santral, Ip santral sisteminin satın alma modeliyle abonelerimize sunulmaktadır. Fiziksel Ip santralde server performansına göre sınırsız dahili görüşme kayıtları ses kayıtları ömür boyu tutlara data havuzu oluştulabilir.

Sınırsız Dahili Kapasitesi

İnternet ağının bulunduğu her yerden santrale dahili olarak bağlantı yapılabilir. Böylelikle farklı lokasyonlardaki ofisleriniz santralin dahilisi olarak görüşme yapabilir, çağrı karşılayabilir, kendi aralarında sınırsız-ücretsiz görüşebilir.

 

Analog telefon bağlantısı: Analog telefonlar, voip gateway (FXS) cihazlarıyla santrale dahili olarak bağlanabilir.

 

Ip telefon bağlantısı: Ip telefonlar, internet ağının bulunduğu her yerden santrale dahili olarak bağlanabilir.

 

Mobil telefon bağlantısı: 3G veya wireless olan her yerde cep telefonuna(PDA) yüklenmiş olan SIP tabanlı yazılımlar ile santralinizin bir dahilisi olabilir ve tüm özelliklerinden eksiksiz faydalanabilirsiniz.

Bilgisayar bağlantısı: Bilgisayarınıza yükleyeceğiniz softphone (eyebeam, x-lite,zoiper,3cx softphone) aracılığıyla santrale dahili olarak bağlanılabilir.

Sınırsız Çağrı Kapasitesi

 ThorPbx Santral Sisteminde Verimor Telekom’ a tasınan numara ya da Verimor Telekom tarafından, tarafınıza tahsis edilen 0850, 0212, 0216 ’lı tek numara üzerinden herhangi bir ek donanım veya lisansa ihtiyacınız olmadan es zamanlısınırsız çagrı alabilirsiniz.

VOIP Ara Bağlantı
 
Birden çok voip operatörüyle herhangi bir ek donanıma ihtiyaç olmaksızın kanal sınırı olmadan ara bağlantı yapabilirsiniz, böylelikle telefon giderlerinde p’lere varan tasarruf sağlamış olursunuz. Sabit numara taşıma hizmetiyle Verimor Telekom’a taşıyacağınız tek numaranız üzerinden sınırsız çağrı alabilirsiniz.
 
Sesli Yanıt Sistemi (IVR - Sesli Otomatik Robot)

ip santral sesli yanıt sistemi (IVR), daha önceden kaydedilmiş sesli mesajları dinleterek, arayan kişiye telefonundan tuşlama yaptırarak istenilen kişi yada departmana bağlanabilmesini sağlayan sistemdir.

 

Gelen aramalarınızda dahililere sesli mesaj bırakılabilir. Dahililere bırakılan sesli mesajlar dahilinin mail adresine .wav formatında gönderilebilir veya dahili telefon üzerinden dinleyebilir.

Akıllı Yönlendirme

Dahililere gelen aramalar, dahilinin cevap vermediği durumlarda isteğe bağlı olarak ilgili kişinin cep telefonuna yönlendirilebilir.

CRM Entegrasyonu

Kullanmış olduğunuz bir CRM ‘iniz varsa santralinizle entegre çalıştırabilirsiniz.

Çağrı Raporlamaları

Gelen ve giden tüm aramalar dahili bazında santral içinde tutulmaktadır. Çağrı raporları santralin web arayüzünden görüntüleyebilir ve bilgisayarınıza xls, csv, pdf formatlarında indirebilirsiniz. Çağrı Ses Kayıt Sistemi Gelen ve giden tüm aramalarınızın ses kayıtları santral içinde otomatik olarak tutulmaktadır. Tüm ses kayıtlarını Thorpbx Ip Santralin web ara yüzünden dinleyebilir, kendi bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Meşguliyet Paneli

santral Flash panel ile tüm dahililerinizin anlık durumlarını görüntüleyebilirsiniz

Telekonferans

ip santral Aynı anda birden çok kişiyle konferans görüşme yapabilirsiniz