Ağ ve Bilgi Sistemleri Güvenliği

Ağ ve Bilgi Sistemleri Güvenliği 

Artık hemen hemen bütün şirketlerin bilgi sistemleri internet ile bağlantılı olarak çalışmaktadır. Gerek şirket çalışanlarının işlerini yapabilmeleri için interneti kullanmaları gerek dağıtık ofisleri bulunan şirketlerin bu lokasyonları online haberleştirmeleri ve istenilen bilgilere sağlıklı bir şekilde ulaşabilmeleri için internet altyapısını kullanmak zorunda olmaları söz konusudur.

Bu durum güvenlik ile ilgili birçok sorunu beraberinde getirmektedir. Virusler, truva atları, sistemi yavaşlatmaya yönelik saldırılar, sistemi bozmaya yönelik saldırılar, bilgi çalmaya yönelik saldırılar vs.

Saldırılar her zaman internet üzerinden gelecek diye bir kesinlik söz konusu değildir. Kötü niyetli kişi içerde sizin çalışanlarınız arasında da olabilir. Çalışan herkesin sistemsel olarak kontrol edilebilmesi ve sadece işlerini yapabilmelerini sağlayacak bilgilere ulaşabilmeleri sağlanmalıdır. Kesinlikle yetkisiz olduğu bilgilere erişmesi engellenmelidir. Yetkisi olan bilgileri de şirket dışına çıkarması engellenmeye çalışılmalı, engellenemese de en azından bu işlemi gerçekleştirdiği tespit edilmelidir.

Foranet olarak sisteminizi inceleyerek güvenlik ihtiyaçlarınızı belirliyoruz, gerekli olan yapıyı oluşturup, izlenmesini ve yönetilmesini gerçekleştiriyoruz. Gerekli önlemleri almanızı sağlayıp, bilgi, zaman ve para kaybetmenizi önlemeyi hedefliyoruz.